Navštivte i Vy naše fórum - vše co jste chtěli vědět
  Vyhledávání ve článcích
Vyhledávání JEN ve článcích MojeMotorola

Penzion skupinyUbytování KunžakUbytování StrmilovChata u rybníka Komorníkačeská KanadaKomorníkChata na SamotěPenzion česká KanadaUbytování skupinKomorníkRybařeníčeská KanadaChata Jižní čechy
  Prohledat vše (Google)
Vyhledávání mezi všemi materiály a články na serveru Moje Motorola.cz
  Tématické sekce
 • Aktuality
 • Jedna paní povídala
 • Motorolí software pro PC
 • Aktuální firmware v telefonech
 • Reportáže
 • Rozhovory
 • Tipy a triky
 •   Telefony
 • Motorola A780
 • Motorola A835
 • Motorola A920
 • Motorola C115
 • Motorola C156
 • Motorola C200
 • Motorola C250
 • Motorola C450
 • Motorola C550
 • Motorola C650
 • Motorola E365
 • Motorola E398
 • Motorola MPx
 • Motorola MPx200
 • Motorola MPx220
 • Motorola ROKR E1
 • Motorola V3 RAZR
 • Motorola V80
 • Motorola V150
 • Motorola V180
 • Motorola V220
 • Motorola V300
 • Motorola V360
 • Motorola V500
 • Motorola V547
 • Motorola V600
 • Motorola V635
 •   Informace
  MojeMotorola.cz ikonka
  MOJEMOTOROLA.CZ
  nezávislý internetový server

  (c) Pavel Mašek,
  2003-2006


  Správce fóra: E398 & Timeport

  Engine: phpRS, Jiří Lukáš

  Modifikace a programování

  MOTSYS.COM

  Layout webu
  Jiří Pokorný

  Telefony na testování nám dodává české zastoupení Motorola, Inc.

  Oficiální Motorola stránky
   
  mínus Aktuality
  mínus Aktuální firmwary
  mínus Jedna paní povídala
  mínus Ke stažení
  mínus Ke stažení - dotazy
  plus Motorolí příslušenství
  plus Motorolí software pro PC
  plus Motorolí telefony
  plus Nastavení operátorů
  mínus O serveru
  mínus Ostatní
  mínus Prezentace
  mínus Prodejci
  mínus Reportáže
  mínus Rozhovory
  mínus Tipy a triky
  Další články z rubriky O serveru

  * Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti

  01. 04. 2006

  Moje Motorola.cz je od 1. dubna 2006 zakonzervována. Přidávání komentářů bylo dnešním dnem vypnuto a tyto stránky budou nadále sloužit již jen jako archiv článků a ostatních materiálů. Pojïte se s Pavlem Maškem naposledy podívat na stručný životopis serveru MojeMotorola.cz a na nějaké ty zajímavosti.


  Historické milníky serveru (2003-2006)
  2003, leden – první dopis do Motoroly, žádost o informační letáky o telefonech Motorola a další informační materiály Motorola
  2003, únor – založení statických webových stránek o telefonech Motorola na adrese motorola.aktualne.cz. V současné době již stránka neexistuje.
  2003, březen – žádost o vykonání školní praxe v sídle Motoroly čR, zamítnuto z nedostatku práce.
  2003, květen – poslední aktualizace stránky motorola.aktualne.cz
  2003, období letních prázdnin – napsán dopis do Motoroly, obdržel jsem interní CD s chystanými telefony Motorola na období 2003/2004.
  2003, září – značka Motorola se mi jevila jako velmi perspektivní, a ačkoliv v té době tomu nikdo nevěřil, rozhodnul jsem se založit vlastní dynamické webové stránky jen o telefonech Motorola, existence webů o telefonech Motorola byla tehdy téměř nulová. Lidé nevěřili, že Motorola-online.com přežije rok 2003. Měl jsem však vizi, že období „znovuzrození“ mobilních telefonů Motorola brzy přijde.
  2003, září - vybrán redakční systém phpRS a zaregistrována doména Motorola-online.com.
  2003, prosinec – asi půlhodinový telefonický rozhovor s tehdejším ředitelem Motoroly PCS, Martinem Lancem, domluvena má návštěva během ledna 2004 v českém zastoupení firmy Motorola.
  2003, prosinec – první zmínka o serveru Motorola-online na internetovém serveru Mobil.cz (MAFRA).
  2004, leden – návštěva v českém zastoupení firmy Motorola, rozhovor s ředitelem Motoroly PCS Martinem Lancem. Předběžně domluvena budoucí spolupráce.
  2004, leden – spuštěno diskuzní fórum MojeMotorola.cz
  2004, únor – návštěva autorizovaného servisu EBM, který prováděl záruční a pozáruční servis telefonů Motorola, sepsána reportáž a rozhovor s Ing. Tomášem Kopečkem, ředitelem servisu.
  2004, duben – zahájena spolupráce s autorizovaným servisem EBM ohledně dodávání přehledu aktuálních verzí FW pro telefony Motorola.
  2004, březen-duben (?) – Martin Lanc z Motoroly byl nečekaně vystřídán ve funkci ředitele Radkem Vychytilem, který přešel z firmy, která se zabývala dovozem a prodejem telefonů Samsung.
  2004, květen – rozhodnutí přejmenovat server na MojeMotorola.cz, tudíž byla zaregistrována nová doména.
  2004, květen – první vydání přehledů o verzích FW v telefonech Motorola, několik přehledů převzal i server Mobilmania.cz.
  2004, červen – zaregistrována doména Motorola-online.cz

  2004, červen – další návštěva českého zastoupení firmy Motorola, rozhovor s novým ředitelem Motoroly PCS, Radkem Vychytilem, domluvena spolupráce a první zapůjčení telefonu Motorola V80 na třítýdenní testování.
  2004, červen – krátká zmínka v tištěném časopise Mobility o serveru MojeMotorola.cz.
  2004, červen – Ladislav Bittner z Tiscali mě krátce vyzpovídal a upozornil čtenáře na web MojeMotorola.cz (dříve Motorola-online.com).
  2004, červenec - nabídka od serveru Mobil.cz (MAFRA) na pracovní setkání s Janem Maturou a tehdejší šéfredaktorkou Mobil.cz, Ditou Eckhardtovou, domluvena spolupráce na sepsání článků o telefonech Motorola.
  2004, září – zaregistrování opravdu unikátní domény Hellomoto.cz, přesměrování opět na MojeMotorola.cz. Celosvětově má Motorola vždy domény Hellomoto zaregistrované, nicméně na českou se nějak zapomnělo.
  2004, říjen – krátkodobá existenční krize serveru MojeMotorola, délka trvání cca 14 dní, přemýšlel jsem nad dalším neustálým rozvojem serveru, nechtěl jsem zůstat „v zaběhlých kolejích“. Díky neustále se zvyšujícím nákladům na provoz a stagnování rozvoje napsáno cca písemných 40 žádostí o sponzorství, neúspěšně. Avšak jediná e-mailová žádost o sponzorství v rozsahu cca dvou listů A4, která směřovala k webhostingové firmě Ignum.cz, byla jejím majitelem kladně přijata a druhý den byl nabídnut webhosting zdarma do odvolání výměnou za umístění loga společnosti Ignum.cz.
  2004, říjen – během krize přišla nabídka od Marka Lutonského ze serveru Mobilmania.cz, jednalo se o možnost psaní článků pro Mobilmiania.cz, nebo začlenění MojeMotorola.cz pod Mobilmania.cz, avšak díky tehdejší spolupráci s Mobil.cz jsem nabídku odmítl.
  2004, říjen – došlo k celkové grafické proměně serveru MojeMotorola.cz, vznik nového loga, grafiku a logo vytvořil Jiří Pokorný.
  2004, říjen – účast na mezinárodní konferenci o Bluetooth, pořádala Motorola.
  2004, říjen – první placená reklama na serveru MojeMotorola.
  2004, listopad – účast na stylově unikátní prezentaci nových produktů, Motoday 2004.
  2004, listopad – neurčitá a nezávazná nabídka ke spolupráci do budoucna se společností, která se pohybovala v oblasti mobilních telefonů Motorola.
  2004, prosinec – na Silvestra vydán silvestrovský článek, který si dělal legraci ze zaměstnanců české Motoroly a z neustále odkládaného modelu MPx220, který podle článku měl být zrušen a výroba měla přejít pod křídla Nokie. Nejmenovaný zástupce z nejmenované firmy, která prodávala telefony Motorola v čR si mi telefonicky osobně stěžoval, že některý ze čtenářů mého článku mu zavolal a opravdu se ptal, zda-li tento model bude vyrábět Nokia.
  2005, leden – na serveru Mobilmania.cz vyšel článek o nejlepších webech pro telefony Motorola, MojeMotorola.cz se umístila výborně.
  2005, únor – návštěva druhého autorizovaného servisu pro telefony Motorola v čR, PPI-ETC a rozhovor s ředitelem servisu, Ing. Františkem Lorencem. Reportáž napsána pro server Mobil.cz (MAFRA).
  2005, duben – vyšlo několik aprílových článků, do historie se nesmazatelně zapsal ten, který psal o údajném napadení oficiálních stránek Motoroly čR hackery. Pomocí speciálních technik pak po „oficiálním“ webu Motoroly kráčel ohromný dinosaurus a zanechával tam řadu šlápot. Vše bylo funkční, hlavní podstatou bylo to, že doména Hellomoto.cz (patří pod MojeMotorola.cz) byla vytvořena tak, že se „tvářila“ jako skutečné oficiální stránky do posledního detailu, byl zde stejný obsah a zde byl onen kráčející dinosaurus. Navíc po 30 vteřinách došlo k přesměrování na hlavní stránku společnosti Nokia.cz. Výsledný efekt byl podle mnoha reakcí opravdu velmi realistický. Příprava tohoto aprílu si vyžádala několik dní tvrdé práce. Kráčejícího dinosaura vytvořil NetDisaster.com.
  2005, duben – nápad na uspořádání setkání všech příznivců a uživatelů telefonů Motorola, zvolen název MotoSraz.
  2005, květen – práce na přípravách MotoSrazu horečně pokračují, vzniknul nápad do programu nějakým způsobem zapojit i české zastoupení Motoroly. Práce je to pro jednoho člověka náročná a neustále se hledá vhodný termín, který by vyhovoval i zastoupení Motoroly.
  2005, červen – opravdu hektické přípravy MotoSrazu jsou u konce, doslova na pokraji psychických a fyzických sil se uskutečnil MotoSraz 2005. Překonány a vyřešeny veškeré nečekané problémy, které na poslední chvíli vyvstaly díky doprovodnému programu několik dní před konáním. Na MotoSraz se přihlásilo přes 40 účastníků, dostavila se však zhruba polovina přihlášených. Na akci byl i ředitel českého zastoupení společnosti Motorola Mobile Devices (dříve PCS), Radek Vychytil, který zde měl prezentaci nových produktů a představil tak všem zájemcům chystané telefony. Společnost GSMobil zapůjčila na prezentaci příslušenství pro mobilní telefony Motorola. V programu došlo i na vědomostní soutěž, dva vítězové obdrželi ceny od MojeMotorola.cz – speciální trička s vtipem od známého kreslíře, Ivana Křemečka s tématikou MojeMotorola. Třetí tričko jako překvapení obdržel také Radek Vychytil, který byl hlavním aktérem onoho vtipu na tričkách.
  2005, červen – v tištěném časopisu Yop! a také na jeho internetových stránkách vyšel článek o MotoSrazu, rovněž je tam také minirozhovor se mnou. Zajímavostí je, že právě v onom minirozhovoru je uvedeno hned několik nepřesností, kterých se dopustil tehdejší šéfredaktor časopisu Yop!.
  2005, červenec – jako jediný z oslovených novinářů jsem přijal nabídku českého zastoupení Motoroly a zúčastnil se anonymně závodu horských kol – MTB Downhill Cup 2005 na Klínovci. Sjezd to byl zajímavý a i přes několik pádů jsem závod přežil, v poslední části mě však zradila zadní kotoučová brzda a tak jsem sjezd nedokončil.
  2005, srpen – uspořádání soutěže ve spolupráci s českým zastoupením Motoroly.
  2005, srpen – zrušení pravidelných přehledů o aktuálních verzích FW v telefonech Motorola, autorizovaný servis mi sdělil, že české zastoupení firmy Motorola si již nepřeje jejich zveřejòování.
  2005, srpen – rozhodnuto o osudu MojeMotorola.cz, započaly práce na novém projektu ohledně telefonů Motorola. Projekt dostal krycí název M-Fish (Fishnet) a jednalo se o nástupce MojeMotorola.cz. Projekt měl být orientovaný i na prodejce, plánovalo se aktivní zapojení českého zastoupení firmy Motorola a dalších firem. Projekt byl velmi pečlivě vypracován a opíral se i o dlouhodobé zkušenosti s MojeMotorola.cz, proběhla rovněž i rozsáhlá anketa v terénu mezi lidmi, co očekávají od takového portálu. Také firma Redboss s.r.o. projevila zájem o spolupráci.
  2005, prosinec – na serveru MojeMotorola.cz byla ke stažení nabídnuta opravdu zajímavá videa nejen o výrobě telefonů Motorola. Zahájena spolupráce s americkým obchodně-informačním serverem TNM.
  2005, prosinec – neustálé průtahy ohledně plánované realizace projektu M-Fish.
  2005, prosinec – vydáno oznámení o ukončení aktualizace serveru MojeMotorola.cz, práce na projektu M-Fish pokračují. Důvodem zastavení aktualizace serveru byla jednak velká časová a finanční náročnost, ale hlavním důvodem byl fakt, že server se již nemohl dále rozvíjet. Chystaný projekt M-Fish měl být mixem všeho, co by takto zaměřený server měl obsahovat a zároveò měl být schopný se sám financovat během krátké doby po spuštění.
  2006, leden – zakoupeno vlastní technické zázemí pro chystaný projekt s kódovým označením M-Fish.
  2006, leden – ani během ledna nedošlo ke slíbenému setkání s ředitelem Motoroly Mobile Devices, Radkem Vychytilem. Po detailním zhodnocení situace bylo rozhodnuto, že za současné situace a bez spolupráce českého zastoupení Motoroly nemá cenu projekt realizovat.
  2006, únor – prodáno nedávno nakoupené technické zázemí pro projekt M-Fish. Projekt M-Fish byl trvale zrušen, tím pádem bylo rozhodnuto i o MojeMotorola.cz. Žádné obnovení provozu se nechystá.
  2006, březen – domény Motorola-online.cz a Hellomoto.cz byly vyjmuty z balíku domén MojeMotorola.cz a byly přesměrovány na elektronický obchod s produkty Motorola. Zbylé domény pro server MojeMotorola.cz budou i nadále funkční do odvolání.
  2006, duben – na serveru MojeMotorola 1. dubnem skončily veškeré reklamy. Možnost vkládání komentářů ke článkům byla zrušena. Celý server byl zakonzervován a bude v tomto stavu funkční tak dlouho, jak to bude jen možné. Výjimku dosud tvoří fórum, které je dosud v normálním provozu a správu nad ním převzalo několik příznivců telefonů Motorola.

  Závěrem

  Poděkování patří všem, kteří jakýmkoliv způsobem pomohli serveru Moje Motorola. Jedná se především o pana Roberta Prokeše ze společnosti Ignum.cz a všem inzerentům, kteří inzerovali na Moje Motorola.cz. Poděkování patří i moderátorům na fóru a Jirkovi Pokornému za vytvoření původního loga MojeMotorola.cz.
  Dále bych chtěl zpětně poděkovat F. Pelouchovi z Fleishman-Hillard, lidem z CoLinu (obzvláště P. Kosičkovi) a všem ostatním, kterých se to týká a jejichž vyjmenování by bylo na jeden mohutný odstavec a určitě bych na někoho neprávem zapomněl.
  Ze zahraničí patří poděkování Müge Çetinkaya z TNM, se kterou jsme pracně sháněli videa a díky také patří Motorole v Německu, za prezentační CD a za videa.
  A konečně, poděkování patří i všem partnerům a také českému zastoupení firmy Motorola, oddělení Mobile Devices, jmenovitě pak R. Vychytilovi za zapůjčování telefonů.
  Zase někdy někde na shledanou.

  Související články:
  Oznámení: zastavení aktualizace serveru MojeMotorola.cz (15.12.2005)

  [Akt. známka: 2,33 / Počet hlasů: 3] 1 2 3 4 5

  Autor: Redakce | Komentováno: 3x | Poslat | Tisknout | Zavřít článek>>>

    Moje Motorola.cz
  Moje Motorola, 2003 - 2006
    Nejnovější komentáře
 • bez titulku:
  "Zdravím, no víme, JAK jsou vypnuté :o) Jen jsem se chtěl zeptat. . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • MojeMotorola.cz:
  "Předem gratuluji ke vložení komentáře, ačkoliv jsou pro běžné . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Ja nechci konec!:
  "Hmmm, tak to je škoda, nepokoušel jste se celý web prodat? Nebo po . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Re: Re: Budík:
  "Dobry den , potrebovala bych poradit mam V360 koupila jsem od T-mobilu . . . " (Zkušenosti s telefonem Motorola V360 – práce s telefonem, posílání SMS, propojení s PC, MP3 přehrávač)
 • za kačku:
  "V3 RAZR lze koupit i za 1 Kč , pokud člověk splní určitá kritér . . . " (Subjektivní názor: Nejlevnější RAZR V3 z oficiální distribuce v čR? - aktualizováno)
 •   Krátce
  25.12.2005: Dotazy
  Ohledně problémů s telefony Motorola se již neobracejte na žádné e-mailové adresy MojeMotorola, ani podobné, ale používejte již jen fórum MojeMotorola.cz - www.mojemotorola.cz/forum.

  15.12.2005: MojeMotorola.cz
  Dnes byla zveřejněna zpráva o zastavení aktualizace serveru MojeMotorola.cz, které bude platit do odvolání. Provoz webu jako takového nebude omezen, akorát bude "zakonzervován" současný stav článků a materiálů. Výjimkou tvoří fórum MojeMotorola.cz, které by mělo zůstat díky moderátorům v provozu i tak.

  10.12.2005: Motorola V360
  Zkušenosti s telefonem Motorola V360 byly vydány s několikahodinovým zpožděním, část zkušeností zestručněna.


  Web používá upravené jádro systému phpRS, MojeMotorola.cz ©2003-2006 Pavel Mašek

  Loga společnosti Motorola, stylizované "M" a další materiály, mohou být ochrannými známkami, případně jiným vlastnictvím společnosti Motorola, Inc.
  Nezávislý internetový server MojeMotorola.cz není majetkově ani jinak spojen s firmou Motorola, Inc., ani s českým zastoupením firmy Motorola.