Navštivte i Vy naše fórum - vše co jste chtěli vědět
  Vyhledávání ve článcích
Vyhledávání JEN ve článcích MojeMotorola

Penzion skupinyUbytování KunžakUbytování StrmilovChata u rybníka Komorníkačeská KanadaKomorníkChata na SamotěPenzion česká KanadaUbytování skupinKomorníkRybařeníčeská KanadaChata Jižní čechy
  Prohledat vše (Google)
Vyhledávání mezi všemi materiály a články na serveru Moje Motorola.cz
  Tématické sekce
 • Aktuality
 • Jedna paní povídala
 • Motorolí software pro PC
 • Aktuální firmware v telefonech
 • Reportáže
 • Rozhovory
 • Tipy a triky
 •   Telefony
 • Motorola A780
 • Motorola A835
 • Motorola A920
 • Motorola C115
 • Motorola C156
 • Motorola C200
 • Motorola C250
 • Motorola C450
 • Motorola C550
 • Motorola C650
 • Motorola E365
 • Motorola E398
 • Motorola MPx
 • Motorola MPx200
 • Motorola MPx220
 • Motorola ROKR E1
 • Motorola V3 RAZR
 • Motorola V80
 • Motorola V150
 • Motorola V180
 • Motorola V220
 • Motorola V300
 • Motorola V360
 • Motorola V500
 • Motorola V547
 • Motorola V600
 • Motorola V635
 •   Informace
  MojeMotorola.cz ikonka
  MOJEMOTOROLA.CZ
  nezávislý internetový server

  (c) Pavel Mašek,
  2003-2006


  Správce fóra: E398 & Timeport

  Engine: phpRS, Jiří Lukáš

  Modifikace a programování

  MOTSYS.COM

  Layout webu
  Jiří Pokorný

  Telefony na testování nám dodává české zastoupení Motorola, Inc.

  Oficiální Motorola stránky
   
  mínus Aktuality
  mínus Aktuální firmwary
  mínus Jedna paní povídala
  mínus Ke stažení
  mínus Ke stažení - dotazy
  plus Motorolí příslušenství
  plus Motorolí software pro PC
  plus Motorolí telefony
  plus Nastavení operátorů
  mínus O serveru
  mínus Ostatní
  mínus Prezentace
  mínus Prodejci
  mínus Reportáže
  mínus Rozhovory
  mínus Tipy a triky
  Další články z rubriky V3 RAZR

  * Motorola V3 RAZR - moje zkušenosti, 1. část

  13. 12. 2004

   Po týdnu intenzivního používání Motoroly RAZR V3 a BT HF HS820 mohu těm, kteří uvažují o jejich nákupu, sdělit pár informací a zkušeností...


  Balení přístroje je skutečně luxusní (kovové – horní a dolní díl – hliník a boky z plastu s vysouváním po kolejnici) a obsahuje:

   

  -          přístroj Motorola RAZR V3 Silver,

  -          luxusní kožené pouzdro,

  -          lithium-ion baterii (750 mAh)

  -          mini USB kabel pro propojení s PC (dobíjecí),

  -          zalomený konektor – nástavec na USB kabel,

  -          CD – software Mobile PhoneTools Lite Version 3.11d,

  -          bondovku (s jedním sluchátkem),

  -          2 manuály (v českém a slovenském jazyku),

  -          vícejazyčnou brožuru s informacemi o záruce,

  -          záruční list od GSMobil


  Mnou zakoupený přístroj byl vyroben v číně a jeho balení zkompletováno a expedováno ze Singapuru s teritoriálním určením pro trh v čechách/Maïarsku/Slovensku. Verze softwaru v mém případě je R374_G_40.3ER_A.


  Vzhled telefonu

  Vezmete-li V3-ku do ruky poprvé, nejspíš vás trochu překvapí. Jednoduše řečeno tím, jak je placatá  a široká (14 mm na výšku a 53 mm na šířku). Tělo telefonu je vyrobeno z matného kovu a nemám k němu připomínek, horší je to s klávesnicí a displeji, které není problém „upatlat“ při sebemenší manipulaci, klávesnice je z leštěného materiálu a jednotlivé klávesy jsou chemicky vyleptány a odděleny gumovou membránou, která je přímo lapačem nečistot. Vyřadil jsem tedy 1 měkký zubní kartáček, kterým čas od času klávesnici „tolovka“. Otevřete-li V3-ku a zejména v horších světelných podmínkách užasnete nad krásným aktivním displejem, který zvládá 262 tisíc barev a nádherně světle modře rovnoměrně podsvícenou klávesnici. Vedle navigační čtyřsměrné kruhové klávesy s výběrem potvrzovaným uprostřed jsou umístěny čtyři klávesy. Vlevo dvě a vpravo dvě. Vlevo je klávesa pro přímý vstup na internetový prohlížeč vašeho operátora a pod ní klávesa pro zobrazení volaných čísel (zelený telefon). Vpravo pak klávesa pro vstup do zpráv a pod ní klávesa pro ukončení hovoru (červený telefon). Hned pod displejem jsou ještě 3 klávesy, obě krajní softwarové a prostřední pro vstup do hlavního menu, které se dá nastavit v podobě seznamu nebo ikon a tyto ikony i seznam jdou ještě seřadit dle četnosti používání. Obě horní krajní softwarové klávesy, stejně jako čtyřsměrné navigační pravé boční smart tlačítko lze programovat = přiřadit jim vlastní funkci. V3-ka mé na levém boku 2 klávesy a na pravém jedno výše uvedené smart tlačítko. V zavřeném stavu jeho stiskem na chvíli rozsvítím vnější barevný displej, který umí zobrazit dle mého názoru 4 tisíce barev. V otevřeném stavu ho mám nastaveno na hlasové vytáčení (krátký stisk) nebo jako hlasový záznamník (dlouhý stisk). Boční levá horní „dvojklávesa“ v zavřeném stavu po stisku zobrazí aktuální styl zvonění, dolní levou boční klávesou pak mohu v zavřeném stavu měnit styly zvonění. V otevřeném stavu se pak horní levá klávesa změní na dolní a mohu jí editovat hlasitost vyzvánění (hlasitost probíhajícího hovoru) buï směrem nahoru nebo dolu v úrovni od 1 do 7.  Baterie a výdrž

   

  Dodávaná baterie není nikterak veliká a její oficiálně uváděná kapacita 750 mAh (na baterii tento údaj není) a dává tušit, že s výdrží V3-ky to nebude moc slavné. Vydrží mi 1,5 dne a nabíjím. Svou měrou se na tom podílí též intenzivní používání, kterému byla V3-ka vystavena. Při vybíjení baterie vidíte na displejích stav baterie v úrovni 3 dílků (při plném nabítí). Dejte si pozor na progresivní vybíjení V3-ky. Telefon relativně dlouho drží baterii na 3 dílcích, pak o jeden spadne a přechod ze 2 dílků na 1 je již zrychlený. Z 1 dílku na prázdnou baterii je přímo raketový. Obdobně je tomu při nabíjení baterie, telefon relativně dlouho nabíjí 1. dílek baterie, 2. a 3. je pak dobit již za zlomek času. Celkové nabíjení zcela vybité baterie se pohybuje někde kolem 1 a ¾ hodiny až 2 hodin.


  Telefonování s V3-kou

   

  Telefonování je skutečně kvalitní, reproduktor je silný a ostrý a nepřenáší absolutně žádné šumy. V telefonním seznamu, který pojme 1000 kontaktů, lze vyhledávat pouze podle prvního znaku, to skutečně nechápu, vadilo mi to již u V600-ky a myslel jsem, že na tom Motorola u V3-ky zapracuje, ale skutek utek… Vícepoložkový seznam u každého jednoho je řešen tak, že jméno se Vám v seznamu objeví tolikrát, kolik položek u něj budete mít, odlišují se pak zobrazenou ikonou v pravé části kontaktu. Použijete-li při zadávání kontaktu „českou“ diakritiku s tím, že první písmeno ji má, kontakt se vám zařadí abecedně nakonec seznamu až za „Z“ Já si usnadòuji vytáčení kontaktů hlasem, to má Motorola zmáknuté na jedničku a vytáčení je s téměř se 100%-ní úspěšností. Během hovoru lze zapnout hlasité HF, které je skutečně hlasité a čisté. Nepřijaté události (hovory, SMS, MMS…) při potemnělém vnějším displeji, kde jsou slabě zobrazeny hodiny, jsou signalizovány tónem opakujícím se v delším intervalu až do okamžiku přijetí události. Ke kontaktu lze přidat foto i specifické vyzvánění. Oboje ale nedoporučuji. U fotek, které se vám potom zobrazí na vnějším menším displeji v případě příchozího hovoru nebo zprávy proto, že se pak razantně zpomalí prohledávání telefonního seznamu a zvonění u kontaktu je pak přiřazeno i příchozím zprávám…to nemusí být každému příjemné.

   

  Zprávy

   

  Při psaní zpráv můžete používat prediktivní vkládání textu za pomoci metody iTap. Je to inteligentní způsob = učí se nová slova, T9-ka v tolovk i SonyEricssonech mi ale vyhovovala lépe. Jde jen o zvyk a za čas to snad bude OK. Pozor při užívání české diakritiky ve zprávách se tyto zkracují na 70 znaků a mnohé z nich se navíc protistraně ani nezobrazí (např. „ů“ se zobrazuje jako prázdná mezera apod.). Doporučuji tedy naučit V3-ku novým českým slovům bez čárek, kroužků a háčků… U zpráv (jako v celém telefonu) se mi líbí možnost kopírování a vkládání textu. Zprávy mají další dobrou vychytávku, kterou je možnost zamčení vybraných zpráv a tím zabránit jejich nechtěnému smazání. Pamět na zprávy je sdílená a tudíž teoreticky velká. Zpráva lze odeslat najednou na více kontaktů, dále lze nastavit její doručenka a předmět zprávy.

     Fotoaparát

   

  Jednoduše řečeno – žádný megapixel, ale na běžné používání „mobilního“ focení stačí. Zapnete-li v otevřeném stavu fotoaparát a telefon zavřete, můžete pravou boční klávesou pořídit autosnímek, jako hledáček v tu chvíli funguje malý vnější displej.

   


  Personalizace a zábava

   

  V3-ka disponuje pouze interní pamětí o kapacitě 5.649 kB a nemá paměové karty. Pro přizpůsobění telefonu máte na možnost výběr ze 3 předinstalovaných témat a 3 her 2 java aplikací  (hry Biliards, Golf, Skipping Stones a aplikace PhoneBook3D a SlideShow). Přístroj velice kvalitně přehrává midi soubory (24 hlasů) i mp3 soubory, které lze použít jako vyzvánění.

  K PC lze přístroj připojit a obousměrně vyměòovat data (obrázky, videa a zvuky) pomocí přibaleného mini USB kabelu nebo Bluetooth. Bližší informace jsou uvedeny v následující části povídaní, která popisuje přibalený software Mobile Phone Tools 3 Lite. Dodávaná „bondovku“ lze použít jak pro hovorové funkce, tak i pro přehrávání mp3-jek.

   

  Na serveru MojeMotorola.cz popisovaná finta se změnou melodie při zapnutí a vypnutí telefonu mi na V3-ce funguje napůl. To znamená, že mi telefon zahraje při zapnutí, vypnutí je bez zvuku… (použil jsem doporučené zvuky z Windows – uvítací má 3 vteřiny a vypínací 2 vteřiny)

     Data

   

  Kladem je možnost připojení přes mini USB konektor jak k nabíječce, tak k PC (s možností dobíjení přes mini USB kabel). Stejný konektor má i MPx200-ka. U V3-ky je konektor pro připojení v levém boku dole (viz obrázek)


  Telefon lze použít též jako modem pro připojení k internetu přes GPRS (třída 10 = 4/2). Vzhledem ke kapacitě baterie doporučuji toto provádět přes dobíjecí kabel. Při použití Bluetooth si připravte k ruce nabíječku, budete ji totiž brzy potřebovat.  Přes opakované zaslání instalačních mms a wapu pro nastavení telefonu na používaného operátora jsem musel ještě ručně nastavit parametry dle návodu umístěného na těchto webových stránkách. Vše pak chodilo absolutně korektně. Mé ICQ s účtem na
  www.icq.com se mi v Instant Messengeru (IM) nepodařilo zprovoznit, nejspíš bych si pro četování musel nejdříve založit účet na serveru Yamigo.com a pak provést nastavení dle instrukcí uvedených na tomto webu ve článku Pavla Maška.

  Závěr a hodnocení

   

  Motorola RAZR V3 je nejlepší současná „stylovka“ na českém trhu a každý, kdo ji měl v ruce byl přímo nadšen! Chcete-li tedy něco výjimečného za dost peněz, vřele vám V3-ku doporučuji. Zvažujete-li její nákup, nezapomeòte si ještě přečíst příspěvky o Bluetooth headsetu HS820 a Mobile Phone Tools 3 spolu s V3 RAZRem.  [Akt. známka: 2,55 / Počet hlasů: 20] 1 2 3 4 5

  Autor: Václav Rohusch | Komentováno: 0x | Poslat | Tisknout | Zavřít článek>>>

    Moje Motorola.cz
  Moje Motorola, 2003 - 2006
    Nejnovější komentáře
 • bez titulku:
  "Zdravím, no víme, JAK jsou vypnuté :o) Jen jsem se chtěl zeptat. . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • MojeMotorola.cz:
  "Předem gratuluji ke vložení komentáře, ačkoliv jsou pro běžné . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Ja nechci konec!:
  "Hmmm, tak to je škoda, nepokoušel jste se celý web prodat? Nebo po . . . " (Významné události během provozu serveru Moje Motorola.cz a malé zajímavosti)
 • Re: Re: Budík:
  "Dobry den , potrebovala bych poradit mam V360 koupila jsem od T-mobilu . . . " (Zkušenosti s telefonem Motorola V360 – práce s telefonem, posílání SMS, propojení s PC, MP3 přehrávač)
 • za kačku:
  "V3 RAZR lze koupit i za 1 Kč , pokud člověk splní určitá kritér . . . " (Subjektivní názor: Nejlevnější RAZR V3 z oficiální distribuce v čR? - aktualizováno)
 •   Krátce
  25.12.2005: Dotazy
  Ohledně problémů s telefony Motorola se již neobracejte na žádné e-mailové adresy MojeMotorola, ani podobné, ale používejte již jen fórum MojeMotorola.cz - www.mojemotorola.cz/forum.

  15.12.2005: MojeMotorola.cz
  Dnes byla zveřejněna zpráva o zastavení aktualizace serveru MojeMotorola.cz, které bude platit do odvolání. Provoz webu jako takového nebude omezen, akorát bude "zakonzervován" současný stav článků a materiálů. Výjimkou tvoří fórum MojeMotorola.cz, které by mělo zůstat díky moderátorům v provozu i tak.

  10.12.2005: Motorola V360
  Zkušenosti s telefonem Motorola V360 byly vydány s několikahodinovým zpožděním, část zkušeností zestručněna.


  Web používá upravené jádro systému phpRS, MojeMotorola.cz ©2003-2006 Pavel Mašek

  Loga společnosti Motorola, stylizované "M" a další materiály, mohou být ochrannými známkami, případně jiným vlastnictvím společnosti Motorola, Inc.
  Nezávislý internetový server MojeMotorola.cz není majetkově ani jinak spojen s firmou Motorola, Inc., ani s českým zastoupením firmy Motorola.